Opel zafira niedrogi i rodzinny samochód

Opel Vivaro

Opel Zafira

Dla Rodziny

Co prawda Opel dość późno zabrał się za prezentację swojego vana, niemniej jednak lepiej później niż wcale. Niemniej jednak lata oczekiwań były jak najbardziej uzasadnione, gdyż teraz otrzymujemy auto kompletne, z którego każdy gustujący w tego typu wozach na pewno będzie mocno zadowolony.

Warto powiedzieć, że pierwszy Opel Zafira jest zbudowana na bazie Opla Astry II. W tamtych czasach, kiedy wypuszczano pierwszy model oznaczało to przede wszystkim niższe koszty produkcji. Z jednej strony Zafira pokazana 1998 roku nie grzeszyła zbytnio urodą, to jednak czego się spodziewać po samochodach typu van? To ma być pojazd przede wszystkim użytkowy i rodzinny. Jak najbardziej niemieckiemu koncernowi to wyszło, ponieważ kilkanaście lat temu zapoczątkował samochód, który jak najbardziej był funkcjonalny i nowoczesny.

Opel jako pierwszy postawił na zbudowanie 7-osobowego samochodu, czego wcześniej nie można było robić w żadnym innym samochodzie o takim standardzie. Można więc śmiało powiedzieć, iż samochód ten idealnie nadaje się na wszelkie rodzinne wyjazdy, tym bardziej jeśli planujemy liczne grono.

Zastrzeżenie budziło jednak wnętrze, które wypełniały niezbyt dobrze dopasowane plastiki, które lubiły trzeszczeć podczas jazdy na nierównych terenach. W niektórych egzemplarzach zawodziła także elektryka tylnych szyb, czy też podświetlenia zegarów. Pamiętaj także, że znacznie mniej problemów sprawiają silniki benzynowe. W dieslach przeważnie awarii ulega pompa wtryskowa, która niestety nie jest najtańsza.

Jak mówią fachowcy, zadbana Zafira jest naprawdę dobrym samochodem. Należy jednak zwracać uwagę na to, aby nie kupić mocno wyeksploatowanego egzemplarza, ponieważ więcej będziesz musiał do niego dokładać, niż się najeździsz. Nie można także pomijać ostatnich modeli Zafiry, które urzekają swoim wyglądem i jak najbardziej się dobrze sprawują. Warto żebyś podjął jak najbardziej słuszną decyzję, ponieważ tylko wtedy będziesz mógł w pełni cieszyć się z komfortu jazdy.