Dlaczego Opel Insignia zasługuje na uwagę?

Opel Insignia

Opel Insignia

Luksus i Komfort

Stosunkowo niedawno Opel wprowadził na rynek kolejne wersje modelu Insignia. Co prawda wnętrze samochodu nie zmieniło się jakoś drastycznie, to jednak można zauważyć zmienioną deskę rozdzielczą, czytelniejsze zegary oraz sterowanie autem. Również zmiany samego nadwozia można uznać raczej za kosmetyczne, gdyż nie zostało tutaj zmienione zbyt wiele. Niemniej jednak znalazły się nowe lampy, wlot powietrza został nieco obniżony oraz dodana srebrna listwa z przodu samochodu, która przypomina nieco mały samolot.

Jak mówią sami inżynierowie, koncentrowali się oni przede wszystkim na tym, aby możliwie ułatwić korzystanie z samochodu. Wobec tego postanowili usunąć wszystkie niepotrzebne przyciski w środku i zastąpić je nieco bardziej przemyślanym sterowaniem. Miejsce tych rzekomo zbędnych przycisków zajął natomiast dotykowy ekran LCD, który w najdroższej wersji ma wielkość 8 cali. Co więcej, jeśli zdecydujesz się dopłacić, to samochód może być nawet wyposażony w taki panel, który będzie rozpoznawał pismo odręczne.

Także tablica wskaźników uległa zmianie, gdzie w środkowej części znajduje się teraz duży ekran, na którym wyświetlany jest sporych rozmiarów okrągły prędkościomierz. Jeśli zechcesz, to możesz tam również wyświetlać rozmaite wskazania komputera pokładowego czy też nawigacji. Od prawej prędkościomierza jest wskaźnik paliwa oraz temperatury, a z lewej mamy obrotomierz. Trzeba przyznać, że całość wygląda naprawdę ciekawie i nowocześnie. Wręcz przypomina deskę rozdzielczą aut z gier komputerowych. Niemniej jednak wychodzi to zdecydowanie na plus.

Najbardziej popularną jednostką napędową w tych modelach był silnik 1.6 na bezpośrednim wtrysku benzyny. Silnik ten posiada specjalne wałki, które ograniczają drgania silnika, a turbodoładowanie zapewnia szybkie nabieranie prędkości przez auto. W sumie silnik ma moc 170 KM. Jest to jak najbardziej wystarczająco, chyba, że ktoś potrzebuje większych wrażeń, to może sięgać po mocniejsze wersje.