Ampera Elektryczne auto od Opla

Opel Astra H

Opel Ampera

Nowoczesność i elegancja

Należy przyznać, że model Ampera, który Opel zaprezentował na jednych z targów naprawdę robi mocne wrażenie. Samochód ten wygląda świetnie i jego możliwości także są niemałe. Opel deklaruje, że jego auto może przejechać nawet do 500 km. Otóż podczas standardowej pracy auto pobiera sobie prąd z akumulatorów, które są w nim zamontowane. Natomiast, kiedy akumulatory się wyczerpują, to wtedy do gry wchodzi tzw. Pokładowa elektrownia, zasilana silnikiem o mocy 1.4 l. To właśnie z jego pomocą, Opel Ampera jest w stanie pokonywać takie długie dystanse.

Warto powiedzieć, że w rzeczy samej Ampera posiada dwa silniki elektryczne. Pierwszy z nich zajmuje się wyłącznie napędzaniem samochodu, a drugi, który jest mniejszy, pomaga mu w przypadku większych prędkości. Moment obrotowy do przednich kół dociera przy pomocy przekładni planetarnych. Aby w pełni naładować akumulatory, należy je podłączyć oczywiście do gniazdka elektrycznego o napięciu 230 V. Czas ładowania wynosi w granicach 4 godzin, co jest ilością jak najbardziej wystarczającą. Akumulatory są litowo-jonowe i Opel daje na nie gwarancję w postaci 160 000 przejechanych kilometrów lub 8 lat. Warto zaznaczyć, że w zależności od użytkowania silnika spalinowego, to wydatki związane z jazdą tym samochodem będą naprawdę niskie. Jest to zdecydowanie opcja warta rozważenia, o ile ktoś miałby zamiar wydawać pieniądze na samochód elektryczny.

Co więcej, dochodzi do tego także wspominany na samym początku wygląd. Można się nim bowiem bez żadnego wstydu pokazać w zasadzie wszędzie, bo robi wrażenie.

Nie można także zapominać o olbrzymiej wygodzie podróżowania. Każdy z czterech pasażerów(miejsce 5 przeznaczono na akumulatory) może wygodnie się rozsiąść i nawet dłuższa trasa nie stanowi tutaj najmniejszego problemu. Opel Amera może być więc tym, czego tak wielu ludzi intensywnie poszukuje w elektrycznych samochodach. Czyli dużego zasięgu km, jak i również wygody i oryginalnego wyglądu. Propozycja jak najbardziej godna uwagi.